Kategorie

Opravy brzd

Ta část motorového vozidla, na kterou musí být vždy spoleh, jsou brzdy. Nic jiného nemusí fungovat, ale brzdy jsou prostě jistota. A když nejsou, je to špatně, hodně špatně.

Stahovák brzdových bubnů s 5 šroubyProto se brzdám musí věnovat největší péče ze všech funkčních celků na vozidle. Ať už je automobil vybaven jen kotoučovými nebo kotoučovými i bubnovými brzdami, máme pro jejich opravu nářadí, přípravky nebo sady.

Bubnové brzdy jsou sice méně účinné než ty kotoučové, zato svou jednoduchou konstrukcí zajišťují minimální nároky na údržbu. A jelikož jsou v drtivé většině instalovány na zadní nápravě, která je brzdným účinkem méně namáhána, má i brzdové obložení bubnové brzdy delší životnost. Přesto není dobré údržbu bubnové brzdy podcenit. Vyberte si z naší nabídky přípravekPřípravek pro výměnu brzdových destiček nebo sadu na demontáž bubnů.

Brzdové obložení je spotřební část každé brzdy. Po několika tisících kilometrech je nutné jej zkontrolovat a dříve nebo později (podle způsobu jízdy) přijde chvíle k jeho výměně. Pro výměnu brzdových destiček máme řadu užitečných nástrojů, které výměnu či jiný servis brzdových destiček usnadní.

Sada pro výměnu brzdové kapaliny ONE-MAN2Stejně jako je nutné měnit brzdové obložení, také brzdová kapalina má svou dobu expirace. Ovšem zatímco obložení se spotřebovává jen při deceleraci, tedy vozidlo musí být v provozu a polykat kilometry, ovšem kapalina stárne i ve chvíli, kdy vozidlo stojí a nikam nejede. Absorbuje vzdušnou vlhkost a po dvou letech je zralá na výměnu, i kdyby auto celé ty dva roky stálo v garáži. Pro její výměnu existují na trhu desítky produktů. Zajišťují bezpečné odsátí staré kapaliny, automatické doplňování kapaliny nové při procesu odvzdušnění systému, nebo produkty usnadňující procesSvorka pro aretaci brzdových válečků 4 ks odvzdušňování.

Servis brzd je práce v prostoru podběhu, který se uvolní jen tím, že je demontované kolo. Každopádně prostor je to malý a mechanikovi se vždy hodí, když si některý úkon může alespoň trochu zjednodušit. K tomu dobře slouží speciální kleště, sponky, svorky atd. A takových pomocníků máme celé jedno oddělení.

Zejména servisy a garážové dílny budou zajímat speciální sady k opravám brzdového potrubí. Často je potřeba trubičku natvarovat a zkrátit tak, aby přesně odpovídala konkrétnímu prostoru konkrétního Sada pro úpravu brzdových trubiček HS3115vozu. Na koncích trubiček pak lze těmito sadami vytvořit koncovky. Sady umožňují i výrobu brzdové trubičky, která v originálu nejde již koupit a jsou použitelné i pro vedení hydraulicky ovládané spojky, nebo klimatizace.

Jednoduše řečeno, s nářadím a přípravky z uni-maxu můžete zajistit, aby i na Vašem autě byly brzdy tou nejspolehlivější částí.


Vybrané produkty