Zdrojem stlačeného vzduchu v dílnách řemeslníků a kutilů a ve výrobních firmách bývají nejčastěji kompresory. A z kompresorů jde především o ty pístové, které svou užitnou hodnotou vztaženou k jejich pořizovací ceně vychází nejlépe. Více

V uni-maxu dělíme kompresory na standardní, profi a průmyslové.

GÜDE kompresor 300/10/50 EUStandardní kompresory jsou svým výkonem a provedením vhodné do domácích dílen. Kompresory jsou za velice příznivou cenu, přitom však kvalitně provedené a při dodržení provozních podmínek budou kutilům sloužit dlouhou dobu. Jsou velmi vhodné jako zdroj stlačeného vzduchu pro stříkací pistole, lehké pneumatické nářadí (ofukovače, hřebíkovačky, sponkovačky). Dobře poslouží k doplňování tlaku vzduchu v pneumatikách všech domácích dopravních prostředků, ale jsou také schopné před sezonou i nafouknout zahradní bazén.

Tyto kompresory nejsou vhodné pro každodenní trvalé používání. Mají většinou menší obsah vzdušníku, takže rychle ztrácejí tlak a musí častěji zásobu vzduchu doplňovat. Proto jsou méně vhodné k zásobování vzduchem nářadí, které má větší spotřebu stlačeného vzduchu (brusky, vrtačky, sekací kladiva atd.)

Bobby kompresor 4/46Řada profi je určena do dílen řemeslníků. Mají většinou větší vzdušníky než řada standard a jejich konstrukce předpokládá každodenní používání, tedy více motohodin ročně.
Výkonnější kompresory jsou vybaveny převodem klínovým řemenem. Menší naopak bezztrátovým přímým náhonem. Většina je vybavena i systémem chlazení stlačeného vzduchu, čímž se snižuje tvorba kondenzátu.
Kompresory najdou uplatnění v provozech, kde je potřeba mít neustále k dispozici zásobu stlačeného vzduchu. Jako příklad lze uvést autoservisy, pneuservisy, zdravotnická zařízení, různé servisní dílny aj.

Perfect kompresor 5,5/270V kategorii průmyslových kompresorů již jde o zařízení, která musí snést i provozní dobu 7x24. Jelikož slouží v provozech, kde je odběr stlačeného vzduchu velmi častý, je i kompresor v provozu často a často doplňuje zásobu vzduchu ve vzdušníku, jehož obsah v této kategorii již neklesá pod 100 litrů.

Tyto kompresory mají své místo tam, kde jsou nároky na odběr stlačeného vzduchu vyšší než je schopna dodat kategorie profi, kde je požadavek na okamžitý servis, aby se co nejvíce zkrátila doba, kdy by kompresor nemohl dodávat vzduch, ale zároveň není odběr vzduchu takový, aby bylo nutné pořizovat speciální kompresorovou stanici. V praxi tedy jde opět o provozy servisů, lakýrnických firem, zdravotních středisek atd.


Vybrané produkty