ŠIROKÝ SORTIMENT ZA BEZKONKURENČNÍ CENY Více

Kvalita nástrojů HC je jednoznačná – proto jsou Vaše investice do našich nástrojů garantovány tříletou záruční lhůtou.Přímé napojení na výrobu nám dovoluje nabídnout velmi příznivé ceny – mnoho nástrojů je k dispozici za cenu cca 200 Kč.Pro velké množství nástrojů je navíc k dispozici náš servisní program, který garantuje výměnný způsob opotřebených nebo poškozených nástrojů za velmi výhodné ceny (výměnu nástrojů provádíme za nové - nikoli repasované nástroje).

 

Převodní tabulka

Konstrukce těla nástroje vychází z provedení proti zpětnému rázu - bezpečnost je vždy na prvním místě.

Pro zajištění vyšší bezpečnosti - a v neposlední řadě také vyšší přesnosti - doporučujeme zejména u nástrojů větších průměrů použití frézovacího stolku. Ten zaručuje bezpečné vedení materiálu - podobně jako na spodní frézce.

POLOTOVAR: Kvalitní nástroje vyrábíme z kvalitních materiálů - těla nástrojů vyrábíme výhradně z jakostních ocelových tyčí - nikoli tedy z odlitků. Vysoce kvalitní ocel a precizní tepelné zpracování uspokojí každého truhláře.

SOUSTRUŽENÍ: První operací je CNC soustružení. Vysoká přesnost obrábění zaručuje výborné vyvážení nástroje. Při této operaci je zhotoven středicí důlek, který slouží pro přesné upínání při dalších operacích.

FRÉZOVÁNÍ: Po vysoustružení tvaru nástroje jsu na CNC stroji zafrézovány drážky pro břity. Použití CNC stroje je zárukou vysoké přesnosti tvaru i rozměru.

PÁJENÍ: Při pájení SK břitů používáme indukční ohřev - protože tak můžeme snadno kontrolovat teplotu. Jako pájku používáme stříbro - pro jeho nízkou teplotu tavení, která neohrožuje tělo nástroje ani břitovou destičku. Tak dosahujeme pevnost potřebnou pro profesionální použití nástrojů HC. Po pájení jsou nástroje normalizačně žíhány pro odstranění pnutí vzniklého při "tvrdém" pájení.

LAKOVÁNÍ: Nástroje HC jsou lakovány speciálním nátěrem se zvýšenou tepelnou odolností a nepelivým povrchem. Tento druh barvy má vysokou přilnavost a vykazuje velmi hladký povrch.

BROUŠENÍ

HOTOVÝ NÁSTROJ


Vyložení břitu a zubová mezera jsou konstruovány tak, aby poskytovaly dostatečný prostor rychlý odvod třísek z místa řezu - nedochází tedy k zablokování nástroje a pálení. 

Vyložení břitu je cca 1,0 - 1,1 mm v závislosti na řezném průměru. Konstrukce je provedena s ohledem na bezpečnost proti zpětnému rázu.

Správná volba úhlu čela garantuje čistý a hladký řez, vhodně zvolený úhel hřbetu má vliv na lehký chod nástroje. Pro přímé frézy používáme větší úhel hřbetu a tím je docílen ostřejší břit.


PARAMETRY: D=pracovní průměr nástroje, d=upínací průměr(stopka), L=délka břitu, R=radius, B=průměr ložiska, H=přesazení břitu od ložiska.

 


Mohlo by Vás zajímat


Vybrané produkty