Často používanou metodou spojování dvou a více kusů materiálu je tepelné spojení - běžně nazývané svařování. Více

Tak jako je mnoho typů svařování, je i mnoho typů svařovacích přístrojů – svářeček. V tomto oddělení je možné si vybrat z mnoha typů svářeček pro různé materiály a různé typy svařovacích metod.

Svářečka MIG 190 KombiZnámou a v poslední době velmi oblíbenou metodou sváření kovů je svařování v ochranné atmosféře (MIG/MAG). Ochranou atmosféru okolo sváru vytváří inertní plyny, nebo naopak plyny, které reagují se svařovací lázní a ovlivňují parametry spoje. Tato svařovací metoda umožňuje svařovat v jakékoliv poloze, tedy i proti zemi. Svařovací oblouk je díky ochranné atmosféře snadněji zapalitelný a stabilní. Námi nabízené svářečky pro metodu MIG/MAG mohou svařovat plným i trubičkovým drátem obsahujícím přídavné tavidlo.

Invertorová svářečka GIS 200Pro metodu svařování bez ochranné atmosféry máme v sortimentu kvalitní svařovací invertory, které mají výhodu proti běžným transformátorovým svářečkám ve schopnosti kontrolovat neustále svařovací proud. Ten je za všech okolností stabilní a svou minimální změnou tak neovlivňuje kvalitu svařování. Také výrazně nižší hmotnost invertoru proti trafo svářečce je plusem. Invertory jsou také vybavené funkcí pro snazší zapálení studené elektrody.

Spojovačka plastů s regulací LIGHTPro potřeby svařování a řezání plastů je zde oddělení sváření plastů. Najdete zde jak výkonnou a regulovatelnou svářečku, tak i příslušenství ve formě svařovacích spon. K dispozici je také tzv. horký nůž pro snadné a přesné řezání plastů.

Pravoúhlá svěrka 60/36Mezi potřebami pro sváření naleznete mimo jiné pěknou sadu pro klasické svařování plamenem, vyberete si ze sortimentu různých svěrek a úhelníků zajišťujících správnou polohu svařovaného materiálu. Můžete si vybrat samostmívací kuklu, která dobře ochrání oči svářeče a zároveň nechá obě jeho ruce volné pro práci. Zájemci o bodové svařování u nás mohou zakoupit víceúčelovou bodovačku.
 

Elektronická bodovačka MULTI8 Svářecí a řezací souprava UNI-MAX 4U Samostmívací svářečská kukla HELMUT Magnetický úhelník 85 mm

Vybrané produkty