Kategorie

Vrchní frézky

Vrchní frézka je velmi všestranný obráběcí stroj, se kterým může zručný řemeslník nahradit téměř jakýkoliv jiný stroj ke zpracování dřeva. Více

Vrchní frézka je primárně určena k opracování hran i ploch zejména dřevěného materiálu. Takže její nejčastější použití je samozřejmě za účelem frézování hran do tvarů prostě oblých, nebo složitě ozdobných. Při frézování ploch se dají v materiálu vytvářet funkční drážky (například pro vložení jiného konstrukčního dílu, nebo pro mechanický pojezd), či jen ozdobné prohlubně.

Frézku lze s pomocí fréz vybavených kopírovacími ložisky nebo pomocí kopírovacích kroužků snadno použít k vytváření kopií podle předem vytvořené šablony.

Se speciálním dílem příslušenství téměř každé frézky lze z materiálu vyřezávat kruhové nebo elipsové tvary.

Dalším neocenitelným příslušenstvím je frézovací stolek, který umožňuje přichycení vrchní frézky frézou vzhůru a používat nástroj jako spodní frézku. Lze tak docílit větší přesnosti frézování a zejména při použití velkých stopkových nástrojů je použití stolku i mnohem bezpečnějším způsobem frézování.

A dostáváme se i k příslušenství, které si řemeslnící k fréze dokupují, protože je speciálně zaměřené. Takovým příkladem mohou být cinkovací šablony, díky kterým můžete s vrchní frézkou vytvářet snadno a rychle velmi přesné cinkové spoje. Výroba třeba šuplíku pak je otázka opravdu několika málo minut.
Truhláři zabývající se výrobou kuchyňských linek pak dobře znají speciální šablonu, s jejíž pomocí pak vrchní frézkou vytváří přesné a čisté spoje kuchyňských desek v různých úhlech (45°, 90°, 180° atd.).

Zvláštní kapitolou jsou pak řemeslníci, kterým vrchní frézka natolik učarovala, že ji používají i ve spojení se soustruhy, či servomotory a konstrukcí vodících drah, takže pohyb frézky pak může řídit počítač a frézka slouží k CNC obrábění.

O výběru a použití vrchních frézek a vším co s nimi souvisí, vznikl obsáhlý a velmi užitečný článek, který Vám doporučujeme k přečtení. Odkaz na článek je zde.

Doporučujeme Vám, abyste si vybrali z naší nabídky vrchních frézek, ale zároveň varujeme, protože její používání je silně návykové. Posuďte sami v přiložených videích.

 
 

Mohlo by Vás zajímat


Vybrané produkty