Pneumatika je jednou z nejdůležitějších částí automobilu a na jejím stavu závisí celková kvalita a bezpečnost jízdy. Ne nadarmo se pneumatikám v motosportu říká černé zlato, protože právě pneumatiky dokážou vyhrát nebo ztratit celý závod. Více

Zouvačka 533 AUTOMATICPneumatiky tedy v žádném případě nelze přehlížet, a proto věnujeme v našem obchodě velký prostor firmám, které se o stav obutí vozů starají.

Provoz pneuservisu si nelze představit bez zouvaček a vyvažovaček. Zouvačky nabízíme v poloautomatickém nebo plně automatickém provedení. Vždy se jedná o robustní konstrukci stroje, která zajistí bezproblémový provoz. K lépe vybaveným variantám patří také zvedák kol, který mechanikovi pomůže se zvedáním kola na otočný stůl zouvačky, nebo roller pro práci s úzkoprofilovými pneumatikami s tvrdou patkou, kterou by jinak na ráfek šlo namontovat velmi obtížně, případně by ji nešlo namontovat vůbec.

 

Před montáží na vozidlo je třeba každé kolo také správně vyvážit,https://www.uni-max.com/fotocache/dt_small/C322D_030_psd.jpg k čemuž slouží naše vyvažovačky. Jedná se o moderní a velmi přesné stroje, které k měření používají přesná piezoelektrická čidla, nebo přímo laserové měření. Široký je také rozsah velikosti kol, které lze na strojích vyvažovat. Všechny automatické vyvažovačky jsou vybaveny přehlednými display, nabízejícími rychlé čtení informací za libovolného osvětlení.
 

Aby se mohla kola dostat na zouvačku a vyvažovačku, je třeba je z automobilu nejprve demontovat a po servisu opět připevnit. V pneuservisu jsou tyto demontážní a montážní práce pevně spojeny s rázovými utahováky. V uni-maxu máme na výběr širokou paletu utahováků s pohonem pneumatickým i elektrickým a maximálním točivým momentem od 310 Nm do 2 400 Nm. Vybrat si zde mohou jak pneuservisy profesionální utahovák, který bude pracovat každý den od začátku do konce směny, tak i majitelé garáží, kteří si mění kola doma sami a chtějí si jejich povolování a utahování urychlit a zjednodušit.


Aby pneumatiky sloužily dobře a co nejdéle, je nutné jim věnovat pozornost i během sezóny a pravidelně kontrolovat tlak vzduchu a hloubku dezénu. I pro tyto účely máme oddělení, které obsahuje řadu digitálních tlakoměrů, nebo digitální měřič hloubky dezénu.

K dalšímu vybavení pro pneuservisy v naší nabídce patří také centrovací přípravky na vyvažování motocyklových kol, prostředky k opravě pneumatik a různé příslušenství.


Vybrané produkty