Kategorie

Zvedáky, podpěry

Ať už je automobil jakkoliv spolehlivý, čas od času je nutné jej nadzvednout, aby na něm bylo možné provést kontrolní nebo servisní práce. Jelikož se jedná o zvedání břemena o hmotnosti značně přesahující jednu, dvě, nebo i více tun, není od věci použít kvalitní a k tomu účelu vyrobený zvedák.  Více

Uni-max má ve své nabídce zvedáky jak pro servisy, tak i pro běžné motoristy. A na výběr jsou zvedáky pro různé tonáže. Od těch pro osobní auta, až po hevery, které uzvednou i těžký nákladní automobil nebo stavební stroj.

Autoservisy a velké autoklempířské dílny mohou vybírat ze zvedáků sloupových s elektro-hydraulickým pohonem. Jedná se o profesionální jedno-, dvou- nebo čtyř-sloupové zvedáky s nosností až 4 tuny. Jsou to tedy zvedáky určené pro osobní automobily a lehké dodávky. Jejich předností je zejména výška, do které jsou schopné vozidlo zvednout. Umožňují pak provádět servisní práce na podvozku vozu a mechanik při nich může pohodlně stát a prostor má dobře osvětlen.


Na kategorii velkých servisních zvedáků dobře navazuje kategorie manipulátorů, která je užitečná v případě, že se na vozidle provádějí rozsáhlejší práce a je nutné z vozu vymontovat motor, převodovku, nebo celé části karoserie a s nimi pak pojíždět po dílně.

Pro jednodušší práce na podvozku nebo pro práce v motorovém prostoru spodem, lze použít nájezdové plošiny. Ty jsou vhodné i pro servis zahradních traktůrků a sekaček. Vždy je dobré podívat se na nosnost konkrétního modelu nájezdové plošiny a zvážit, zda bude její hodnota odpovídat požadavkům.

K práci pod vozem umístěným na nájezdové plošině je dobré použít montážní lehátka, případně sedátka, která máme také v sortimentu. Lehátka jsou polohovatelná, příjemně polstrovaná a díky konstrukci umístěné na kolečkách je možné se pod opravovaným vozem jednoduše pohybovat.

V nabídce jsou také standardní nůžkové zvedáky, panenky a univerzální pákové zvedáky. Lze vybírat z celé řady nosností od 1,5 t až po zvedáky schopné uzvednout až 50 tun. Jedná se o oblíbené typy zvedáků, které dobře slouží v servisních dílnách i domácích garážích. Jedná se o relativné lehká hydraulická zařízení, která usnadňují manipulaci a umístění na správné místo pro podepření.

Často je v kombinaci s panenkou nebo nůžkovým zvedákem potřeba vůz podložit a zvedák přemístit na druhou stranu vozu. K tomu dobře poslouží přestavitelné podpěry, které nabízíme vždy v páru, s nosností až 6 tun. 

Podpěry jsou vyrobeny z kvalitní oceli kryté odolnou práškovou barvou. Jde zejména o bezpečné podepření vozu, které je jistější než vyzvednutí a ponechání na heveru.

Jedna kategorie je věnované také „jedné stopě“.I motorku je nutné občas zvednout a provést menší či větší servis. Ne každá motorka má centrální stojan, takže i namazání řetězu je jednodušší s trubkovým zvedákem na zadní kolo. Servisy pak ocení velký pojízdný hydraulický plošinový zvedák.  


Vybrané produkty