Japonská pilka SUIZAN Kugihiki - 120 mm

Značka: SUIZAN
Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 3784
569 Kč 470 Kč bez DPH
Japonská pilka SUIZAN Kugihiki - 120 mm
Značka: SUIZAN
Nokogiri (鋸) jsou speciální japonské pily používané v celé jižní Asii. Na rozdíl od Evropských jsou tyto pily určeny primárně pro řez tahem (nikoliv tlačením od sebe). Hlavní výhodou těchto pilek je vysoká přesnost řezu. Typ Kugihiki má extrémně ohebnou dvojitou čepel pro tvrdé i jemné dřevo. Ideální pro odřez přebytečného dřeva bez poškození okolního povrchu.

Vlastnosti pilky SUIZAN Kataba:
- "Tažná" pilka
- Velmi jemné zuby pro precizní řez
- Extrémně ohebná dvojitá čepel
- Vhodné pro měkké i tvrdé dřevo
- Tloušťka čepele pouze 0,5 mm
- Dřevěná robustní rukojeť
- Vysoce kvalitní zpracování
- Vyrobeno v Japonsku

Proč chtít tažnou pilku?
Japonské pilky jsou narozdíl od Evropských vyrobeny pro řez tahem. Tento způsob řezu vyžaduje menší vynaložené úsilí a umožní vám provést přesný, čistý a precizní řez. Ikonická úzká a pružná čepel japonských pilek se navíc při tahovém pohybu nekroutí, takže váš řez zůstane dokonale rovný. Naprostá většina japonských ručních pilek má vyšší profil čepele a vysokou hustotu zubů. Ideální nástroj nejen pro úpravu detailů na vašich projektech.

Typ pilky: Tahová
Vyrobeno v: Japonsko
Délka pilky: 260 mm
Délka čepele: 120 mm
Tloušťka čepele: 0,5 mm
Počet zubů na cm: 6,6 a 10
Kategorie: Japonské pilky
Hmotnost: 0.3 kg


SUIZAN je japonský výrobce ručního nářadí s více než 100 lety zkušeností. Jejich produkty vyráběné v Japonsku oceňují profesionálové i fandové po celém světě.

Mezi hlavní produkty značky SUIZAN patří tzv. Nokogiri (鋸), což jsou speciální japonské pily používané v celé jihovýchodní Asii. Na rozdíl od Evropských jsou tyto pily určeny primárně pro řez tahem (nikoliv tlačením od sebe). Hlavní výhodou těchto pilek je vysoká přesnost řezu.

Mezi nejprodávanější japonské pilky patří typ Ryoba, která má dvojitou čepel s odlišným zkosením a hustotou zubů pro příčný a podélný řez do dřeva. Velikost ozubení této univerzální pily se zvětšuje směrem ke špičce, čímž při řezu tahem dosáhnete jemného a přesného řezu. Typ Dozuki má mimořádně úzkou čepel, která při řezání klade minimální odpor a zajistí přesný a hladký povrch řezaného materiálu. Díky svému úzkému profilu je nutné, aby byl hřbet pilky Dozuki zpevněný ocelovou výstuží, která zabrání kroucení a zajistí stabilitu při řezání. Tato výstuž ale zároveň omezuje hloubku řezu. Typ Kataba má standardně vyšší tloušťku čepele, díky čemuž bylo možné zkrátit ikonickou ocelovou výztuž hřbetu pilky na minimum. Díky kratší výstuži je tak tento typ pilky vhodnější pro použití na hluboké řezy do dřeva.